90 (212) 210 10 10

Kampüs Hayatı

Kampüs Hayatı

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı , 5.0 eğitim ilkesiyle kurulan NeoTech kampüsümüzde güçlü bir akademik eğitimin yanında, zengin bir kampus hayatı yaşamanız için çalışmaktadır. Öğrencilerinin üniversite yıllarında unutamayacağı, hayatlarının gençlik döneminde özel bir yer tutacak deneyimler ve güzel anılar bırakmak için gereken  imkanlar sunmaktadır.

 

MİSYON


Nişantaşı Üniversitesi öğrencisi ve çalışanının beden ve ruh sağlığını korumak, sağlık problemi  olanları tedavi etmek veya ettirmek, barınma, beslenme, çalışma, dinlenme ve ilgi alanlarına göre boş zamanlarını değerlendirmek, yeni ilgi alanları kazanmalarına imkan sağlayarak, gerek sağlık gerekse sosyal durumlarının iyileşmesine, yeteneklerinin ve kişiliklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine imkan verecek hizmetler sunmak ve onları topluma ve çevreye duyarlı, ruhsal ve bedensel sağlıklarına özen gösteren bireyler olarak yetiştirmektir. Birlikte, düzenli ve disiplinli çalışma, dinlenme ve eğlenme alışkanlıklarını kazandırmaktır.

 

VİZYON


Yarınlarımızı emanet edeceğimiz öğrencilerimizin, kaynaklarını verimli kullanan bilgi ve teknoloji ile donatmak, bedensel, ruhsal ve kişilik yönünden gelişebilecekleri bir ortam oluşturabilmek, kültürlü, dinamik ve sağlıklı nesillerle çağdaş ve daha güçlü bir Türkiye’ye ulaşabilmek.

 

KAMPÜS FAALİYETLERİ


Üniversitemiz, öğrencilerinin ders dışı zamanlarında katılabilecekleri ve faydalanabilecekleri etkinlikler için çalışmaktadır. Konferans salonlarımızda birçok alanda düzenlenen seminer, sempozyum, kongre ve konferanslar ile akademik bilgi birikimlerinin yanında sosyal ve kültürel birikimlerinin de geliştirilmesi için gerekli ortamlar yaratılmaktadır.

Bu sayede Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri, NeoTech kampüste okuyor olmanın avantajlarını yaşayarak, 5.0 eğitim kalitesinde bir akademik eğitimin yanında kültürel, sanatsal ve sosyal açıdan da gelişmiş bireyler olarak da mezun olmaktadırlar. 

Birçok bilim insanı ve uzmanların kampüste öğrencilerimize sundukları akademik etkinliklerin yanısıra, kampüsümüzde çeşitli yarışmalar, spor organizasyonları, dans gösterileri, kermes günleri, fotoğraf ve resim sergileri, tiyatro etkinlikleri, film günleri, müzik konserleri, panel ve seminerler gibi yüzlerce etkinlik gerçekleştirilmektedir.

 

Öğrenci Kulüpleri


Üniversitemizde, Havacılıktan tiyatroya, müzikten, ar-ge ye, sosyal, sanatsal, akademik, bilimsel ve kültürel 50 nin üzerinde kulüp bulunmaktadır.  Yılda 250 nin üzerinde etkinlik ile öğrencilerimize kendilerini geliştirebilecekleri ortamlar sağlanmaktadır.

Tema, sosyal hizmet, psikoloji ve hayvan severler  gibi, üniversite öğrenci kulüplerimiz  tarafından  geliştirilen çok sayıdaki sosyal sorumluluk projeleri  ile toplumsal duyarlık oluşturma ve farkındalık yaratma, topluma ve çevreye fayda hedefi ile birçok kampüs içi ve kampüs dışı faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Düzenli olarak kampüs içerisinde kurulan standlar ile öğrencilerimizin kendilerine uygun kulüp faaliyetlerine ulaşmaları sağlanmaktadır.

 

Spor Faaliyetleri


Öğrencilerimizin beden ve ruh sağlığının korunması ve dengeli gelişmelerine yardımcı olunması amacıyla üniversitemizde basketbol, futsal, voleybol ve masa tenisi, airsoft gibi birçok spor turnuvaları düzenlenmektedir. Bu etkinlikler öğrencilerimizin sportif becerileri geliştirmek, yaşam boyu dostluklar oluşturmak ve sağlıklı yaşam tarzını teşvik etme amacındadır. Kampüs içerisinde bulunan tam donanımlı fitness merkezi ve pilates salonu öğrencilerimize hizmet vermektedir. Çok amaçlı spor salonu, grup egzersiz salonları, cimnastik salonu, cimnastik salonu ve masa tenisi alanları gibi spor tesislerimiz her zaman öğrencilerimizin kullanımına açıktır.

Üniversitemizde sayısı her yıl artan, mevcut 18 spor takımı bulunmaktadır. Takımlarımızda milli ve elit seviyede birçok sporcu bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu takımlarda yer alarak ders dışı zamanlarında hem sosyal hem de fiziksel olarak kendilerini geliştirmekte, takım ruhu ve birlikte hareket edebilme yönünden kendilerini geliştirmektedir. 

Mevcut spor takımlarımız ;

 • Erkek Basketbol Takımı
 • Kadın Basketbol Takımı
 • Erkek Voleybol Takımı
 • Kadın Voleybol Takımı
 • Erkek Tenis Takımı
 • Kadın Tenis Takımı
 • Erkek Masa Tenisi Takımı
 • Kadın Masa Tenisi Takımı
 • Yelken Takımı
 • Yüzme Takımı
 • Futsal Takımı
 • Kick Boks
 • Oryantiring
 • May Thai
 • Plaj Voleybolu
 • Okçuluk
 • Atletizm
 • 3x3 Basketbol

Üniversite spor takımlarımız yıl içinde yurt içi ve yurt dışı birçok organizasyona katılmaktadır.

 

Psikolojik Destek


Üniversite psikoloğumuz; öğrencilerimizin psikolojik ihtiyaçları için bireysel seanslar düzenlemektedir. Ayrıca öğrencilerimize kimlik gelişimi, iletişim, sınav stresi, uyum sorunları ve diğer psikolojik durumlarda yardımcı olmaktadır. Bunların dışında çeşitli konularda seminerler ve konferanslar düzenlenmekte, bireysel görüşmelerin yanında grup terapisi de yapılmaktadır.

Öğrencilerimizin sosyal ve akademik gelişimleri için kampüsümüzde yıl içinde çeşitli konularda aktiviteler düzenlenmektedir. Bu aktivitelere akademisyenlerimiz ve kampüs dışından alanlarında uzman kişiler vermektedir.

Öğrencilere akademik, kişisel ve sosyal konular üzerinde üniversite ortamında gerçekleşen çözüm odaklı 30-50 dakikalık seanslardan oluşan terapi hizmetleri;

 • Tedavi planlaması
 • Davranış düzeltme
 • Biyopsikososyal değerlendirme
 • Çözüm odaklı ölçek ile sonuç takibi
 • Gerekli durumlarda kriz müdahalesi ve emniyet planlaması

Birimimiz randevu sistemiyle çalışılmaktadır. 

 

Sağlık Merkezi


Öğrencilerimizin sağlığı için sağlık merkezimiz doktor ve hemşireleri ile tam zamanlı çalışmaktadır. Sağlık konusundaki önlemler dahilinde yıl içinde sağlık taramaları ve tedbir amaçlı bilgilendirici eğitimler düzenlenmektedir. Öğrencilerimizin sağlığı için farklı kurum ve kuruluşlar ile ortak projeler gerçekleştirilmektedir.

 

Engelsiz Yaşam Birimi


Engelsiz kampüs projesi ile özel gereksinimli öğrencilerimizin kampüs içerisindeki yaşamları kolaylaştırılmıştır. Üniversitemiz bu konuda tüm Resim, müzik, spor ve sanat alanlarında birçok etkinlik ile sosyal, kültürel, fiziksel ve ruhsal olarak kendilerini geliştirmeleri sağlanmaktadır. Akademik başarılarına pozitif etki edecek tüm özel çalışmalar yapılmakta ve her bireyin ihtiyacına uygun çözümler sunulmaktadır.

 

Yeme İçme ve Rekreasyon Alanları


Üniversitemizde 4 kahveci, 3 restoran, 2 adet  büfe- kantin,  Golden Rose ve Migros Market bulunmaktadır. Ayrıca üniversitemiz yanında bulunan çarşı mağazaları ile, öğrencilerimizin ihtiyaçlarını giderebilecekleri birçok cafe restaurant ve market dükkanları mevcuttur.

Kampüs içi food court alanında öğrencilerimizin vakit geçirebileceği 2 adet büyük teras, Playstation, Langırt , Air hockey, E-Spor Salonu gibi sosyal alanlar mevcuttur.

Ayrıca kampüs içinde bulunan Spor merkezi alanları, dans Merkezi ve pilates  alanımız ile öğrencilerimizin boş zamanlarını rahatlıkla verimli hale çevirmeyi planladığımız etkinlik alanlarımız mevcuttur.

 

Öğrenci Yurtları


Yurt konusunda Sağlık Kültür ve Spor Dairesi ile görüşerek, çevre bölgelerde yer alan tüm yurtlar için bilgi alabilirsiniz.

 

Kampüs Ulaşım


Kampüsümüz  İTÜ-Ayazağa metrosuna 5 dk. yakınlıkta olması nedeni ile her bölgeden üniversitemize ulaşım çok rahat sağlanabilmektedir.

Kampüsümüzden,   İTÜ-Ayazağa metrosuna  15 dk. ara ile,

İTÜ-Ayazağa metrosundan,  Kampüsümüze   15 dk. ara ile,

Üniversite servis araçlarımız mevcuttur.


Burak Can Avcı

Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü


Yağız Uğur Uluğ

Öğrenci Yaşamı Uzmanı


Apply Nişantaşı