90 (212) 210 10 10

Spor Merkezi

Spor Merkezi

Birimimiz sportif becerileri geliştirmek, yaşam boyu dostluklar oluşturmak ve sağlıklı yaşam tarzını teşvik etme amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirmektedir. Akademik yıl boyunca öğrencilerimiz kampüslerimizde gerçekleştirilen spor turnuvalarına katılabilir, rekabetçi ve eğlence merkezli sportif faaliyetlerde yer alabilirler.

Aynı zamanda üniversitemiz, öğrencilerinden oluşturdukları spor takımları ile üniversiteler arası spor yarışma ve liglerine katılmaktadır. Spor takımları ile soru ve görüşleriniz için spor@nisantasi.edu.tr e-posta adresine mesajlarınızı iletebilir, spor internet sitemizden bilgiler edinebilirsiniz.


Spor Tesisi Programları

Spor salonu haftalık programına ulaşmak için tıklayınız.

Öğrencilerimizin spor salonu ve dans stüdyoları rezervasyonları için yagizugur.ulug@nisantasi.edu.tr adresine mail atmaları veya spor ofisine (ofis 300) başvurmaları gerekmektedir. 

 


Faaliyet Raporu

2016-2017 Spor Faaliyet Raporu'na ulaşmak için tıklayınız.

 


Başarılarımız için Lütfen TIKLAYINIZ

 

Takımlar:

 

Erkek Basketbol Takımı:

Nişantaşı Üniversitesi erkek basketbol takımı her yıl Gençlik ve Spor Bakanlığının bünyesinde, Türkiye Basketbol Federasyonunun düzenlediği ÜNİLİG turnuvasına ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu'nun düzenlediği Üniversiteler Arası Basketbol Ligine katılmaktadır. Her akademik yıl başında yapılan seçmeler sonrasında takımımız oluşturulmakta ve antrenmanlar gerçekleştirilmektedir.


Kadın Basketbol Takımı

Nişantaşı Üniversitesi kadın basketbol takımı her yıl Gençlik ve Spor Bakanlığının bünyesinde, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu'nun düzenlediği Üniversiteler Arası Basketbol Ligine katılmaktadır. Her akademik yıl başında yapılan seçmeler sonrasında takımımız oluşturulmakta ve antrenmanlar gerçekleştirilmektedir.


Erkek Voleybol Takımı

Nişantaşı Üniversitesi erkek voleybol takımı her yıl Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu'nun düzenlediği Üniversiteler arası Voleybol 2. Liginde Şampiyon olmuştur.


Kadın Voleybol Takımı

Nişantaşı Üniversitesi kadın voleybol takımı her yıl Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu'nun düzenlediği Üniversiteler arası Voleybol 2. Liginde Şampiyon olmuştur.


Tenis Takımı

Nişantaşı Üniversitesi kadın ve erkek tenis takımı her yıl Gençlik ve Spor Bakanlığının bünyesinde, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği ÜNİLİG turnuvasına ve Üniversiteler Arası Tenis 2.Ligine katılmaktadır. Her akademik yıl başında yapılan seçmeler sonrasında takımımız oluşturulmakta ve antrenmanlar gerçekleştirilmektedir.


Masa Tenisi Takımı

Üniversitemizin Masa Tenisi Takımı Adana'da düzenlenen KOÇFEST 18 Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonası'nda hem takımlar hem de bireysel de Türkiye Şampiyonu olmuştur. Sporcularımıza verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Yelken Takımı

Üniversitemiz yelken takımı Marmariste düzenlenen ve 40 Üniversitenin katıldığı Campuscup2018 de IRC1 sınıfında yarışan tekneler arasında Üniversitemiz yelken takımı yarışı 3.olarak tamamlamış müzemize yeni bir kupa kazandırmıştır.Kendilerini ilk yılda aldıkları bu madalyalar ve kupa için canı gönülden tebrik ediyoruz.


Yüzme Takımı

Üniversitemizin Yüzme Sporcusu Sıla Bilgi Adana’da düzenlenen KOÇFEST 18 Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonası’nda 50 mt serbest yüzme Türkiye 1.si,100 mt serbest Türkiye 2.cisi,200 mt karışık Türkiye 3.cüsü ve 50 mt kurbağa Türkiye 3.cüsü olmuştur. Sporcumuza verdiği katkılardan dolayı teşekkür ediyor,başarılarının devamını diliyoruz.


Futsal Takımı

Nişantaşı Üniversitesi Futsal Takımı her yıl Gençlik ve Spor Bakanlığının bünyesinde, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği ÜNİLİG turnuvasına ve İstanbul Üniversiteler Arası Futsal Ligine katılmaktadır. Her akademik yıl başında yapılan seçmeler sonrasında takımımız oluşturulmakta ve antrenmanlar gerçekleştirilmektedir.


Plaj Voleybolu

Plaj Voleybolu


Okçuluk

Okçuluk


Atletizm Takımı

Atletizm Takımı


3x3 Basketbol Takımı

3x3 Basketbol Takımı

Apply Nişantaşı